Türkçe


Sürücü Belgesi Randevu

Elektronik Ehliyet Sınavı(e-Sınav)

Güzergah

Gerekli Evraklar

  • 4 Adet Biyometrik Fotoğraf
  • Kimlik fotokopisi
  • Diploma veya tastikname aslı
  • Sabıka kaydı
  • Sağlık raporu Fotoğraflı
  • İkametgah Senedi
  • Ehliyet fotokopisi (fark için)

DUYURULAR

Kayıtlarımız 

Başlamıştır

Elektronik Ehliyet Sınavı(e-Sınav)

 
İzlenme 8454


Milli Eğitim Bakanlığı Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğü ile Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı koordinesinde Balıkesir İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yürütülen e-sınav merkezlerinin tanıtılması ve artırılması faaliyetleri kapsamında, Özel Motorlu Taşıtlar Sürücü Kursu Temsilcilerine yönelik tanıtım toplantısı düzenlendi.

     “e-Sınav” sistemi tanıtım toplantısına İl Milli Eğitim Müdürümüz Şahan Çöker, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Mustafa Uras, İl Milli Eğitim Şube Müdürü Yusuf Yalçın ile MTSK temsilcileri katıldı.

E-SINAV SİSTEMİ BÜYÜK KOLAYLIK SAĞLAYACAK

     İl Milli Eğitim Müdürümüz Şahan Çöker konuşmalarında, önceleri uygulanan yazılı sınavlar büyük bir zaman ve maliyet gerektirdiğini belirterek, “Elektronik Sınav Salonunda bu sisteminin faaliyete geçmesiyle sınavlar tamamen dijital ortamda, kağıt kalem kullanılmadan, daha ekonomik, daha güvenli, daha hızlı uygulanacak ve sınav sonuçları anında sınava giren vatandaşlarımıza iletilecektir. e-Sınav sistemi sınava girecek adaylar açısından da büyük kolaylıklar sağlamaktadır. Ayrıca bu sistem sayesinde bir sınava girip başarısız olan adaylarımız zaman kaybetmeden 15 gün sonra ikinci kez tekrar e-sınava girip başarılı olduklarında hemen direksiyon uygulama sınavına katılıp ehliyet sahibi olmalarına imkan tanınmaktadır.” dedi.

     İl Mebbis Yöneticisi Ercan Topalak, sistemi tanıtan sunumunun ardından katılımcıların “e-sınav” ile ilgili sorularını yanıtladı. Daha sonra İl Milli Eğitim Müdürlüğü binasında oluşturulan sınav salonu gezilerek örnek sınav uygulaması gerçekleştirildi.

E-SINAV BAŞVURUSU VE UYGULAMASI NE ZAMAN YAPILACAK

    Sürücü kurslarında teorik ve uygulamalı eğitimlerini tamamlayan adaylar, 19.12.2016 tarihi itibariyle sınav merkezlerine başvurarak e-sınav randevusu talep edecektir. 26.12.2016 pazartesi tarihinden itibaren randevu saatinde sınav merkezine gidecek adaylar, bilgisayar tekniğine uygun olarak elektronik ortamda  hazırlanan “e-sınav” değerlendirmesine gireceklerdir. 3 boyutlu olarak hazırlanan sorularda, görseller istenildiği gibi hareket ettirilebilecektir. Yapılacak “e-sınav”lar hafta içi saat 18.00’den itibaren hafta sonu ise saat 10.00’dan itibaren İl Milli Eğitim Müdürlüğü binasında yer alan sınav salonunda gerçekleştirilecektir.

 

20-12-2016  20-12-2016

20-12-2016  20-12-2016

20-12-2016  20-12-2016


08/12/2023 Gün Ortalama:109  Bugün18 ziyaret var  Sitede 1 Kişi var  IP:44.212.94.18